Urząd Miasta i Gminy Sanniki

DZIŚ TŁUSTY CZWARTEK!!!

Ocena 0/5

DZIŚ TŁUSTY CZWARTEK!!!

 

„Wszelkie diety dziś na boku -Tłusty Czwartek jest raz w roku! Smacznego!”

 

Drodzy Mieszkańcy Miasta i Gminy Sanniki,

Tłusty Czwartek to tradycyjny pretekst, żeby pozwolić sobie na słodkie zapomnienie.
Nie trzeba chyba nikogo przekonywać do tego, że świeże pączki, pyszne faworki, obwarzanki i inne słodkości smakują w Tłusty Czwartek wyjątkowo, adelektować się nimi można
do woli, bez obawy o przytycie. To dzień wysokokaloryczny, w którym wyjątkowo chwalimy się ile kalorii zjedliśmy, a nie ile spaliliśmy. Wszyscy zajadamy się przepysznymi pączkami
z bogatym nadzieniem w środku, które królują tego dnia na naszych stołach.
Bardzo popularne są również faworki nazywane często również chrustem.

Dziś w tym dniu Polacy zjadają około 100 milionów pączków.

Tradycja Tłustego Czwartku sięga w Polsce XVI wieku i otwiera ostatni tydzień karnawału. Jest ona mocno kultywowana w naszym kraju.

W Tłusty Czwartek powinniśmy zjeść przynajmniej jednego pączka, a będzie to gwarancją szczęścia i pomyślności w kolejnym roku.

Z tej okazji wszystkim Mieszkańcom Miasta i Gminy Sanniki życzę wszelkiej pomyślności
i SMACZNEGO!!!

Z wyrazami szacunku

Gabriel Wieczorek

Burmistrz Miasta i Gminy Sanniki

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności